Rituál menarché

 

oslava první menstruace zpětně

15. 6. 2024

Centrum Kmen, Brno

Vzpomeň si na to, když jsi byla mladá dívka. Měla jsi s kým sdílet své radosti i strasti? 

Dokážeš si představit, že bys proměnila vztah k sobě samé skrze přijetí, kterého se Ti tenkrát nedostalo?

Slyšela jsi už o rituálu, který mnoha ženám doslova změnil jejich dosavadní vnímání menstruace? 

Co když už samotné “být ženou” je důvodem k oslavě? ♥

Dříve, v tradičních společnostech vítaly ženy v tzv. červeném stanu dívku, jíž přišla první menstruace mezi sebe. Uctívaly její lůno a děkovaly Matce Zemi za plodnost, kterou jim tím prokazuje.

Pro tyto dívky byla menarché (neboli první menstruace) přechodovým rituálem, díky kterému mohly dospět, vyrovnat se se změnami svého těla, ale také vyslechnout příběhy starších žen, které jim předávaly další moudrost o ženské cykličnosti, sexualitě a ženském lůně.

V dnešní době sice menstruace již není tabuizována, stále se však můžeme setkat s určitou stigmatizací, která u některých žen vede k nepřijetí vlastního těla. 

Co kdybys místo studu, že máš zase “svoje dny” prožívala vděčnost za to, že jsi ženou? 

Jak by se změnilo Tvé vnímání menstruace a ženského těla, kdybys mohla oslavit vstup mezi ženy tak nejlépe, jak je to možné i v kontextu naší moderní doby?

Dopřej si tento nádherný rituál zpětně, bez ohledu na to, kolik let od té doby uplynulo.

Prožij významný milník v životě ženy, který uzdraví části Tvého ženství, jež potřebnou péči v křehkém období dospívání nedostaly. ♥

Můžeš být sama sebou a přijímat se taková, jaká jsi.

CO TI RITUÁL PŘINESE?

prozkoumáš archetyp dívky/panny a napojíš se na kvality, které Ti do života přináší

zažiješ láskyplné přijetí do společenství žen

přepíšeš negativní vzpomínky na první menstruaci

získáš nový vztah ke své menstruaci, menstruačním pomůckám a ženské cykličnosti

plně přijmeš své ženské tělo a začneš se radovat z darů, které Ti přináší

oslavíš svůj vstup do ženství

probudíš svoji ženskost

Oslav svůj vstup do ženství a dovol si rozkvést!

Srdečně Tě zvu prožít rituál MENARCHÉ a oslavit tak svoji první menstruaci zpětně. ♥

Rituál se uskuteční v sobotu 15. 6. 2024, 10:00 – 18:00h

v centru Kmen v Brně, Lidická 1869/28

CENA: 2.500,- Kč

KDO TĚ RITUÁLEM PROVEDE?

Wendy Indruchová

Jmenuji se Wendy Indruchová a jsem průvodkyně žen na cestě osobnostním rozvojem.
Tvořím projekt s názvem Hlas ženství, který ženám přináší uvolnění v cykličnosti, sounáležitost v ženském kruhu, hloubku života díky rituálům a možnost nalezení sebe sama skrze svůj hlas
Osobnostní rozvoj je nejen mým zájmem, ale i hlubokým posláním. Studovala jsem obor Zkušenostně reflektivní učení, kde jsme se naučila nejrůznější techniky práce se skupinou, atmosférou, ale také dramaturgii programů zážitkových akcí a vedení reflexe. Právě proto dokážu z každé zkušenosti vytěžit maximum a k tomu Tě také povedu. 
Cykličností se zabývám již 7 let a předávám ji také ve svých kurzech dalším ženám. Z našeho cyklu totiž spousta věcí vychází a ovlivňuje nás (i když si to třeba neuvědomujeme). 
Ženské kruhy jsou pro mě formátem bezpečného prostředí, které už samo o sobě podporuje Tvůj osobnostní rozvoj. Můžeme jít do hloubky, ale nemusíme. Je to prostor bez hodnocení, který umím vytvořit a díky němuž se budeš posouvat mnohem rychleji než kdybys na to byla sama. 
V letošním roce absolvuji výcvik Škola ženských rituálů u Báry Zemanové, kde se do hloubky prostřednictvím vlastní zkušenost učím hloubku jednotlivých významných rituálů v životě ženy. Rituál je nádherným nástrojem přeměny čehokoliv starého, nefunkčního, v něco nového a přínosného do našich životů i dnes, v moderní době. 
S láskou Wendy

REFERENCE

„Wendy znám už dlouho a je pro mě inspirativní, jak roste a žije v souladu se svými sny. Zúčastnila jsem se Ženského kruhu, a byla jsem moc spokojená. Celou dobu jsem se cítila v přijetí a bezpečnu.“

 

– Klára Štěpanovská

„Od kruhu s Wendy jsem nevěděla, co čekat. Sama sebe jsem totiž překvapila, když jsem se přihlásila. Setkání předčilo moje očekávání. Wendy dokáže vytvořit krásný bezpečný prostor pro sdílení a seberozvoj. Děkuji za inspiraci.“

– Ester Detáryová

„U Vendy oceňujem jej zapálenie, odhodlanie a cieľavedomosť, s ktorou sa púšťa do realizácie svojho poslania. V projekte ,,hlas ženství“ krásne prepojuje svoje dva veľké dary – nádhernú ženskosť, ktorá z nej vyžaruje a jej božský hlas.
Ženské kruhy, ktoré vedie, vedie v láskavosti, v spontánnosti a s vášňou. Dokáže vytvoriť podporujúci, bezpečný a prijímajúci priestor. Presne tie kvality, ktoré na ženských kruhoch oceňujem a kvôli ktorým kruhy vyhľadávam.“

 

– Karin Backová

„Po delší úvaze jsem se nakonec přihlásila k Wendy na ženský kruh. Neměla jsem žádná očekávání, spíše jsem se trochu bála, protože to není úplně můj styl. Jsem moc ráda, že mohu otevřeně napsat, že akce naprosto předčila mé očekávání. Hned na úvod mě mile překvapilo, že na kruh přišly normální ženské – maminka na mateřské, podnikatelka, manažerka firmy. Každá jsme si přinesla nějaké téma, které jsme si chtěly vyřešit. Nakonec však bylo asi nejpříjemnější to, že jsme si navzájem naslouchaly, a i poradily. Prostě normální babinec, který asi naše babičky na vesnicích zažívaly každý den, protože se běžně potkávaly. Aktivity jako hnětení z hlíny byly jen příjemný bonus.
Vendy, díky, že jsi mi pomohla si udělat čas na sebe. Díky kruhu jsem si mohla odpočinout a podívat se na některé ze svých problémů více s odstupem. Bylo taky moc fajn zjistit, že nejsem úplný magor, a že si i s cizími ženami mám co říct. Nečekala jsem, že se budu cítit na kruhu tak dobře. Můžu všem holkám doporučit, zejména těm, které si myslí, že je ženský kruh něco, na co teda fakt nikdy nepůjdou.“

 

– Gabriela Otteová

„Wendy je výborná průvodkyně, ví, jak ženy ještě více ukotvit ve své ženskosti podpořit je, podržet je a vytvořit bezpečný prostor pro sdílení.
S Wendy jsem absolvovala online kruh a bylo to boží, ta energie se snad ani nedá popsat slovy. Je to žena na správném místě.“

 

– Michaela Novotná

„Díky Wendy jsem mohla strávit příjemný čas s ostatními ženami na Beltainovém kruhu. Bylo to pro mě jako nadechnutí a zastavení se sama se sebou i s druhými ženami, čas plný inspirace a péče. Moc děkuji za tuto možnost ❤“

 

– Lucie Lomičová

„Kakao s Wendy jsem si moc užila, vložený záměr se naplnil a povedlo se nám v kruhu vytvořit krásnou podporující atmosféru. Moc děkuji Wendy za jeho svolání a někdy si to ráda zopakuji.“

 

– Jana Mucherl, ženský kruh s ceremoniálním kakaem

Přihlašování končí za:

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

ČASTÉ OTÁZKY

Co když se nakonec nemůžu rituálu zúčastnit?

Při zrušení účasti méně než 30 dní před datem konání akce je možné za sebe najít náhradníci.

Co vše je v ceně a co ne?

Cena za celodenní rituál NAŽIVO je 2.500,- Kč (do 17.5. jej máš možnost pořídit v předprodeji za 2.000,- Kč) a zahrnuje:

pronájem, organizaci, vedení rituálu, drobné občerstvení a materiál na tvorbu oltáře.

Upozornění: v ceně NENÍ zahrnut oběd.

Je rituál pro mě i když nemám menstruaci?

Žena je cyklická bez ohledu na to, zda zrovna má nebo nemá menstruaci (menopauza, HA, endometrióza, kojení, těhotenství).

Oslavit vstup do ženství můžeš tedy s jistotou i Ty! ♥

Pokud máš ještě jakoukoliv otázku nebo  pochybnost, neváhej mi napsat na e-mail info@hlaszenstvi.cz a můžeme se spolu individuálně poradit.

Těším se na Tebe! ♥